دسته‌بندی نشده

روش‌های پخت برنج ایرانی

پخت برنج ایرانی

برنج یکی از مواد غذایی پرمصرف در کشور ماست. بسیاری از ما خیلی زود طرز پخت آن را یاد می‌گیریم تا بتوانیم یک وعده غذایی را برای خود آماده کنیم. شما طرز پخت برنج ایرانی را بلدید؟

به هر حال آشپزی یکی از مهارت‌های بزرگسالی است که هر کسی باید از عهده آن بربیاید. حالا نه در حد حرفه‌ای اما به شکل ابتدایی هم شده، باید بتواند وعده‌های خود را آماده کند. اگر به هر دلیلی تا حالا برای پخت برنج اقدام نکرده‌اید یا اینکه برنج پخته‌اید ولی به نظرتان خوب در نیامده، نوشته امروز بلاگ شالیزار برای شماست.

در این نوشته قصد داریم همه روش‌های پخت برنج را آموزش دهیم. با اینکه روش‌های پختن برنج را بنا به تجربه می‌دانستیم، چند منبع آنلاین و کتاب آشپزی را هم چک کردیم که نکته‌ای از چشممان دور نماند.

نجف دریابندری در کتاب مستطاب آشپزی نوشته که برنج را در آشپزخانه ایرانی به صورت یک‌آب یا آب‌کش می‌پزند. این دو روش را در ادامه یاد می‌گیرید.

 

پخت کته

برای درست کردن کته برنج، از یک ساعت قبل برنج را با آب ولرم خیس می‌کنیم. این کار را برای پختن هر نوع برنجی انجام می‌دهیم. برنج را نخیسانده هم می‌توان پخت، فقط کمی آب بیشتر یا زمان بیشتری برای پخت لازم دارد.

اندکی نمک هم موقع خیس خوردن به آن اضافه می‌کنیم که باعث می‌شود رنگ برنج در زمان پخت سفیدتر شود و آب هم اگر زمان خیس خورن برنج طولانی‌تر شد، فاسد نشود. معمولاً به ازای هر سه پیمانه برنج، یک قاشق غذاخوری نمک کافی است.

برای پختن کته، برنج را داخل قابلمه و تا یک بند انگشت روی آن را آب می‌ریزیم. اگر این اندازه‌گیری را دقیق نمی‌دانید، به ازای هر پیمانه برنج دو پیمانه آب بریزید.

قابلمه را روی شعله زیاد بگذارید و صبر کنید آب به جوش بیاید. بعد از جوش آمدن، کف را از روی برنج جمع و کمی روغن اضافه کنید. آب که به سطح برنج رسید، شعله را کم کنید و در قابلمه را ببندید وبگذارید تا نیم ساعت دم بکشد. کته شما آماده است.

اگر کته را کمی دانه‌تر یا کمی شل‌تر دوست داشته باشید، مقدار آب آن را کمی بیشتر یا کمتر می‌کنید تا حد دلخواه خود را بیابید.

 

پخت برنج آب‌کش

برای پختن برنج به شیوه آب‌کش چهار برابر حجم برنج، آب در قابلمه جوش می‌آورید. بعد همانطور که شعله گاز زیاد است برنج خیس‌خورده را داخل آب جوش می‌ریزید و نمک آن را اندازه می‌کنید. برنج باید چند دقیقه‌ای در آب با شعله زیاد بجوشد. زمان آن بسته به نوع برنج و مقدار خیس خوردن آن است. ولی می‌توان برای جوشیدن برنج زمان ۸ تا ۱۰ دقیقه را معیار قرار داد.

باید دانه‌ها را تست کنید و ببینید مغز آن‌ها سفت و استخوانی نمانده باشد. برای این کار می‌توانید دانه برنج را بین دو انگشت یا زیر دندان فشار دهید. به محض اینکه مغز برنج پخت باید آن را فوری از روی شعله بردارید و داخل آبکش بریزید. برنج اگر از وسط باز شود یا بیش از حد بجوشد، دانه  از آب در نمی‌آید و به هم می‌چسبد. می‌توانید در آب برنج یک قاشق روغن هم بریزید که برنج براق‌تر و دانه‌تر شود.

فرق پلو و چلو و انواع پلو‌ها را در نوشته‌های بعدی بلاگ خواهید خواند. توجه داشته باشید که برای پخت برنج ایرانی باید از بین بهترین ارقام برنج ایرانی انتخاب کنید.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *