مصارف برنج

درمان بیماری با برنج سفید!

برنج سفید

برنج سرشار از کربوهیدرات‌ها است، به همین دلیل انرژی مورد نیاز بدن را تامین میکند و به بهبود فعالیت مغز کمک میکند. همچنین ویتامین‌ها، مواد معدنی و عناصر اگانیک دیگری در برنج وجود دارند که به فعالیت ارگان‌های بدن کمک میکند. نکته قابل توجه این است که مختص به برنج سفید نمی‌شود و هر دو برنج قهوه‌ای و سفید به ارتقای سطح سلامت بدن کمک قابل توجهی میکنند.

برنج قهوه‌ای و درمان چاقی

مصرف برنج برای بدن بسیار مفید است و دلیل آن هم ساده است، برنج فاقد چربی‌های مضر، کلسترول و سدیم است. برنج یک رژیم استانداردی است با سطح پایین چربی، کلسترول و سدیم مانع چاقی میشود و از افزایش وزن جلوگیری میکند. در سراسر دنیا برنج از جمله موارد غذایی است که بیشترین مصرف را دارد، حتی در مقادیر و وعده‌های کوچک.

برنج و درمان فشار خون

برنج درصد بسیار کمی سدیم دارد، بنابراین بهترین غذا برای کسانی است که فشار خون بالایی دارند. با توجه به اینکه سدیم باعث منقبض شدن رگ‌ها و شریان‌ها می‌شود، در حالتی که استرس افزایش پیدا میکند، فشار خون بالا میرود. و همین موضوع باعث مشکلاتی از قبیل حمله قلبی، گرفتگی رگ‌های قلبی میشود، بنابراین حذف سدیم همیشه راه‌کار خوبی است در این موقعیت.

برنج سفید از سرطان جلوگیری میکند

برنج سرشار از فیبر است و همانطور که میدانید فیبر از بدن در برابر انواع سرطان محافظت می‌کند. بسیاری از دانشمندان و محققان معتقدند که فیبری که در برنج وجود دارد برای محافظت از بدن ما برای جلوگیری از رشد سلو‌های سرطانی لازم و ضروری است..

هرچند برنج علاوه بر فیبر، شامل آنتی‌اکسیدان‌هایی از جمله ویتامین C ، ویتامین A  است. این عناصر مانند سربازانی در بدن عمل میکند که به دنبال رادیکال‌های آزاد هستند. رادیکال‌های آسیب جدی به ارگان‌های بدن دارند و باعث سرطانی شدن سلول‎ها شوند. در این شرایط برنج به افزایش سطح آنتی‌اکسیدان در بدن کمک میکند.

مزایای مراقبت پوستی برنج سفید

برنج برای درمان‌ امراض پوستی بسیار کاربرد دارد. متخصصان پزشکی پودر برنج را برای درمان بیماری‌های پوستی توصیه می‌کنند. در هند پزشکان برای درمان پوست‌های ملتهب آب برنج را تجویز میکنند. چرا که ترکیبات برنج شامل خاصیت ضد التهاب است، بنابراین آب برنج برای درمان قرمزی و یا مشکلات پوستی تجویز می‌شود. همچنین برنج خرده شده برای جلوگیری از چروک و پیری پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنج سفید از آلزایمر جلوگیری میکند

برنج شامل سطح بالایی از مواد مغذی است که منجر به رشد و فعالیت انتقال‌دهنده های عصبی میشود. به دنبال آن از بیماری آلزایمر تا حد زیادی جلوگیری میکند. انواع گوناگون برنج حاوی آنزیم‌های محافظ سیستم عصبی است که مانع فعالیت رادیکا‌های آزاد و اثرات مخرب آنها مانند زوال عقل و آلزایمر، میشود.

برنج سفید باعث تنظیم دمای بدن می‌شود

زمان پخت برنج، آبی که جوشانده میشود را دور نریزید. آب برنج جوشانده شده برای تنظیم دمای بدن بسیار مفید است. چرا که از تب بدن جلوگیری میکند و باعث تنظیم دمای بدن میشود

برای سفارش برنج به  فروشگاه برنج شالیزار مراجعه فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *