دسته‌بندی نشده

برنج کهنه چیست و آیا باید برنج را کهنه بخریم؟

برنج کهنه

در نوشته قبلی این بلاگ درباره برنج تازه و ویژگی‌های آن نوشتیم که می‌توانید با یک کلیک آن را پیدا کنید و بخوانید. در مطلب امروز درباره برنج کهنه، تعریف آن و ویژگی‌های آن خواهید خواند.

تصمیم با شماست که کدام برنج و چه زمانی را برای خرید انتخاب کنید.

گفتیم که برنج تازه رطوبت و عطر و طعمی قوی دارد ولی در پخت ضعیف است. برنج کهنه برنجی است که عموماً در بازار موجود است و در بیشتر کاربردها از آن استفاده می‌شود.

به چه برنجی کهنه می‌گوییم؟

برنجی که سه ماه تا یک سال از برداشت آن گذشته باشد اصطلاحاً کهنه نامیده می‌شود. ویژگی‌های این برنج که چند ماه از برداشت آن می‌گذرد خوش‌پخت بودن، قد کشیدن آن بعد از پخت و خوش عطر و طعم بودن است.

کهنه در اینجا صفتی مثبت است. برای اینکه برنج به بهترین کیفیت خود برای پخت برسد و در هر نوع غذا و هر دستپختی خوب از آب در بیاید، باید زمانی حداقل سه ماهه از برداشت آن بگذرد و بعد مصرف شود.

در واقع پیشنهاد ما این است که برنج تازه را بگذارید کهنه شود و بعد مصرف کنید.

چرا باید برنج کهنه بخریم؟

برنج کهنه خوش‌پخت است و در انواع دستور پخت‌ها خوب در می‌آید. چون تا حدی رطوبت خود را از دست داده و خشک شده خوب قد می‌کشد، نمی‌شکفد و له نمی‌شود. شکل خود را بعد از پخت حفظ می‌کند و محصول کار اصطلاحاً دانه می‌شود.

برنج کهنه در طول چند ماهی که به آن استراحت داده شده است رطوبت اضافه خود را از دست می‌دهد. بنابر‌این مقداری از وزن خود را هم از دست داده است. این اتفاق هم بر کیفیت پخت برنج می‌افزاید و هم خرید آن را به‌صرفه‌تر می‌کند.

قیمت آن از برنج تازه بیشتر است اما در مجموع خرید آن به‌صرفه اقتصادی است چون دانه‌ها سبک‌تر هستند و بیشتر ری می‌کنند. برنج سه ماهه تا یک ساله عطر و بوی خود را هم تا حد زیادی حفظ می‌کند و اگر شرایط نگهداری و بسته‌بندی مناسبی داشته باشد، هنگام پخت عطر و بوی خوبی خواهد داشت.

دانه‌های تازه عطر و بوی بیشتری دارند ولی برنج کهنه عطر و بو را در کنار کیفیت پخت به شما می‌دهد. این برنج را می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی در مهمانی‌ها، رستوران‌ها و در مراسم‌ها استفاده کنید و نگران شل شدن آن نباشید.

البته کیفیت برنج و میزان عطر و بو به رقم و نوع برنج هم بستگی دارد که در نوشته‌های دیگر این بلاگ می‌توانید درباره آن‌ها بخوانید.

برنج کهنه چه معایبی دارد

اگر برنج در شرایط درست و با بسته‌بندی صحیح نگهداری شده باشد و درست و اصولی پخته شده باشد، می‌توان گفت که هیچ عیبی ندارد.

برنج کهنه تا وقتی بهترین کیفیت را دارد که کمتر از یک سال از برداشت و تولید آن گذشته باشد. وقتی برنج سال زراعی بعد به بازار بیاید، آن برنج کهنه از مرغوبیت می‌افتد.

برنجی که چند سال از برداشت آن گذشته باشد دیگر برنج کهنه نامیده نمی‌شود و برنجی است که بهترین تاریخ استفاده از آن منقضی شده است.

البته اگر شرایط نگهداری بسیار خوب باشد می‌توان برنج را تا ۳ سال هم در کیفیت مناسبی حفظ کرد. با گذشت زمان عطر و بو کمتر می‌شود ولی اگر برنج گرفتار آفات و حشرات نشود، کیفیت پخت باقی می‌ماند.

در فروشگاه آنلاین برنج شالیزار می‌توانید به کیفیت برنجی که عرضه می‌شود، اطمینان کامل داشته باشید. ما با بهترین شرایط نگهداری و بسته‌بندی مناسب، بهترین ارقام برنج شمال را در بهترین زمان مصرف آن در خانه به دست شما می‌رسانیم.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *