دسته‌بندی نشده

برنج تازه برای خرید بهتر است؟

برنج تازه

ما در این نوشته قصد داریم به شما ویژگی‌های برنج تازه را بشناسانیم و بگوییم که خرید برنج به صورت تازه چه مزیت‌ها و چه معایبی دارد.

در نوشته‌های بعدی درباره برنجی که به برنج کهنه معروف است خواهیم نوشت و به مزایا و معایب خرید برنج کهنه خواهیم پرداخت.

کافی است شما به عنوان خریدار این دو مطلب را بخوانید تا بتوانید تصمیم بگیرید که برنج را تازه بخرید یا کهنه. نمی‌توان گفت که برنج به صورت تازه خوب‌تر است یا کهنه. فقط می‌توانید با شناختن خصوصیات این دو برنج تصمیم بگیرید که خرید کدام یک برای شما مناسب است.

 

 برنج تازه چه برنجی است؟

برنجی که از مزرعه برداشت شده و شالی آن خشک شده، به شالی‌کوبی فرستاده شده، مرحله الک کردن، پوست گرفتن و سایر مراحل آماده مصرف کردن آن انجام شده باشد، برنجی تازه محسوب می‌شود.

طبعاً زمان کمی از برداشت این برنج گذشته و هنوز رطوبت زیادی در خود دارد و به همین دلیل تازگی آن مطرح است.

معمول است که برخی خریداران برنج بخصوص در شمال کشور، برنج را تازه و در همان فصل برداشت خریداری می‌کنند. این خرید حتی می‌تواند مستقیم از خود تولیدکنندگان و کشاورزان صورت گیرد.

برنج برداشت تازه عموماً در بازار فروش برنج و در فروشگاه‌ها در همان فصل عرضه نمی‌شود چون مراحل آماده‌ کردن، بسته‌بندی و توزیع آن چند ماهی زمان می‌برد.

چرا باید برنج را تازه بخریم؟

در این بخش مزایای برنج نو یا تازه را برمی‌شمریم. به عنوان نکته اول باید بدانید که این برنج همانطور که از نامش بر‌می‌آید عطر تازگی خاصی دارد که خریداران آن را مسحور عطر و طعم ویژه‌اش می‌کند.

اگر عطر و طعم را به سایر خصوصیاتی که یک برنج خوب باید داشته باشد ارجح می‌دانید، این برنج شما را به خواسته‌‌تان می‌رساند.

مثل هر محصول کشاورزی و هر نوع خشکبار و غلات دیگری، گرچه می‌توان مدتی طولانی برنج را بدون آسیبی جدی نگهداری کرد و برای این کار روش‌هایی وجود دارد، اما به هر حال بخشی از ویژگی‌ها و خاصیت‌ها در برنج نو و تازه موجود است که با گذشت زمان از بین می‌رود.

این عطر و بو مهم‌ترین چیزی است که هر چه زمان بگذرد بیشتر از بین می‌رود.

برنج برداشت شده، نسبت به برنج کهنه دانه‌های شفاف‌تری دارد و به مرور زمان دانه‌های آن کدرتر می‌شوند.

گفتیم که برنجی که زمان زیادی از برداشت آن نگذشته است، مقدار بیشتری رطوبت و بنابراین وزن بیشتری هم دارد.

به همین دلیل هم برنج تازه‌تر قیمت پایین‌تری نسبت به برنج کهنه دارد و اگر می‌خواهید برنج را ارزان‌تر بخرید، فصل برداشت زمان مناسبی برای خرید شماست.

چرا نباید برنج را تازه بخریم؟

برنج هر چه تازه‌تر باشد پختن آن کار سخت‌تری می‌شود و خوب در آوردن آن خیلی اوقات کار مشکلی است.

دانه‌ها هنگام پخت بیشتر نرم می‌شوند و بیشتر امکان دارد که به هم بچسبند. پس اگر طرفدار کته‌های نرم و پلوهای کمی شفته نیستید، این برنج گزینه خوبی برای شما نیست.

دانه‌های برنجی که تازه برداشت شده، اغلب هنگام پخته شدن باز می‌شوند و به اصطلاح می‌شکفند. شما باید تصمیم بگیرید که این ویژگی برای شما مطلوب است یا عیب محسوب می‌شود.

در پخت مجلسی شاید این ویژگی مطلوب نباشد ولی برای پخت خانگی و روزمره برای برخی ویژگی مثبت محسوب می‌شود.

به طور کلی برنجی که به آن ویژگی خوش‌پخت بودن می‌دهیم، نمی‌تواند برنجی باشد که به تازگی برداشت شده است.

برنج حداقل باید دو ماه از برداشتش گذشته باشد تا دانه‌های آن هنگام پخت قد بکشند و سالم بمانند و در عین حال عطر و طعم خوبی داشته باشند.

در فروشگاه برنج شالیزار می‌توانید در فصل برداشت برنج، برنج را تازه سفارش دهید. گرچه پیشنهاد ما برای کیفیت بیشتر، تهیه برنج سه ماهه تا یک ساله است. اما اگر جزو آن دسته هستید که به کیفیت خاص این برنج علاقه دارید، می‌توانید سفارش خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *